Újra nekifutnak a kötelező kamarai tagdíj elleni népszavazásnak
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) négy további kérdést is hitelesített, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy lesz népszavazás. Érdekes a kezdeményező személye is.
A Nemzeti Választási Bizottság (NVB) négy további kérdést is hitelesített, de ettől még egyáltalán nem biztos, hogy lesz népszavazás. Érdekes a kezdeményező személye is.
Vagyonát csempebiznisszel szerezte, majd inkább a (gazdaság)politikára váltott Parragh László, aki közel 25 évig vezette az iparkamarát. Orbán Viktor bizalmasa a kötelező kamarai hozzájárulás miatt közutálat tárgya lett, az évek során nem fukarkodott a beszólásokkal, nevéhez kötődik a régi kata beszántása és a szakoktatás többszöri szétverése.
Elég rosszul áll az aláírásgyűjtés, amit ráadásul a választási kampány idejére fel kell függeszteni. Nem kedvezett az időjárás sem, és amúgy is kevés volt az erőforrás.
Ugyan a Nemzeti Választási Bizottság már augusztusban hitelesítette a párt kezdeményezését, ám a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara a Kúrián támadta meg a végzést, majd az Alkotmánybírósághoz is eljutott az ügy.
Százezer forintot fizetett az infografikák darabjáért egy NER-közeli vállalkozásnak a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara – derült ki a szerződésből, amelyet az MKIK költéseiről írt februári cikkünk után kaptunk meg a Parragh László vezette szervezettől. Az országos központ után megnéztük a területi iparkamarák költéseit is, ahol szintén akadtak nagyvonalúságra utaló tételek, és még Rogán Antal apósának üzlettársa is felbukkant.
Valamennyi cégvezetőt izgatja, hogy mire költi az Iparkamara azt az évi ötezer forintot, amit kénytelenek befizetni, mert ha nem teszik, most már a NAV hajtja be a pénzt. Az Átlátszó rákérdezett, hogy hányszor 5000 forint folyt be a budapesti kamarához, és mire költik az összeget, de elutasító választ kaptak, így beperlik őket.